معرفی رشته:زیست فناوری دریا

زیست فناور دریا! در مورد زیست فناوری دریا چی می دونید؟ چه کاربردهایی داره؟ اگر بخواهید توی این رشته درس بخونید چه واحدهایی رو باید پاس کنید و آینده شغلی این رشته چی هست؟ توی این ویدیو می خوایم به این سوالات جواب بدیم. با این معرفی رشته همراه فرانو باشید.

ساده ترین تعریفی که برای زیست فناوری یا بیوتکنولوژی دریا وجود داره اینه، تولید محصولات و خدمات از زیستمندان دریایی از طریق بکار بردن دانش هایی مثل زیست فناوری، سلولی مولکولی و بیوانفورماتیک. در واقع زیست فناوری دریا یک راهکار میان رشته ای با همکاری دانشمندان علوم مختلف برای تولید ثروت و خدمات از منابع بیکران دریایی است. دریا بستر بسیاری خوبی برای تحقیق و توسعه است ولی تا الان پتانسیل های دریا بخوبی شناخته نشده اند. ما اطلاعات اندکی از دریا داریم. با وجود اینکه سال های سال برروی دریا تحقیق می شود ولی بخش اعظمی از موجودات دریایی، بخش اعطمی از پتانسیل دریایی هنوز بخوبی شناخته نشده است.

ویدیوهای مشابه
معرفی رشته: رشته شیلات گرایش تکثیر و پرورش آبزیان
02:45 دقیقه

معرفی رشته: رشته شیلات گرایش تکثیر و پرورش آبزیان

فرانو

آبزی پروری علم و هنر پرورش ماهیان شور و شیرین، سخت پوستان، دوزیستان، گیاهان و جلبک ها است. دانشجویانی که مایل هستند در رشته ی شیلات تحصیل کنند، می توانند یکی از گرایش های تکثیر و پرورش آبزیان، ماهی شناسی، فیزیولوژی، بهداشت و بیماری های آبزیان، اصول تغذیه ی آبزیان، طراحی سیستم های آبزی پروری […]

زیست شناسی سلولی و مولکولی
5:37 دقیقه

معرفی رشته:زیست شناسی سلولی و مولکولی

فرانو

از رشته ی زیست شناسی سلولی و مولکولی چه اطلاعاتی دارین؟ ما توی این ویدیو می خوایم در مورد این صحبت کنیم که زیست شناسی سلولی و مولکولی چه رشته ایه، چه کاربردهایی و چه بازار کاری داره. پس با فرانو و دکتر امیرحسین احمدی همراه شوید تا با این رشته آشنا شوید.

یک نظر برای “معرفی رشته:زیست فناوری دریا

  1. ارغوان

    سلام
    برای قبولی در این رشته چه رتبه‌ایی نیاز هست؟؟و درصدها چگونه باید باشد؟؟

    بهمن 14, 1400 - 15:46

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما در واتس اپ صحبت کنید
دریافت راهنمایی
سلام! برای چت پشتیبان را انتخاب کنید
در کمترین زمان پاسخگو هستیم